Nepamiršta savų: užsienio lietuviai vienijasi su LPF „Viltis–Vikonda“

Kristina MIRVIENĖ

Praėjusią savaitę labdaros ir paramos fondas (LPF) „Viltis–Vikonda“ sulaukė dovanų. Suprantama, dovanos kaip visada bus skirtos fondo globotiniams – tiems, kam gyvenimas nepagailėjo nelengvų iššūkių.

Malonią staigmeną fondui, taip pat ir krašto žmonėms, nusprendė padaryti tautiečiai, gyvenantys užsienyje. Kelių bičiulių kompanija, įsikūrusi Jungtinėje Karalystėje, sumanė nupirkti keletą buities prietaisų ir juos padovanoti gimtojo krašto žmonėms.

Dovanojo

„Fondas labai džiaugiasi sukūręs gražius santykius su daugybe geros širdies žmonių, kurie ne tik nori, bet ir gali pagelbėti tiems, kam gyvenime pasisekė mažiau. Tad štai metams baigiantis į savo gausų ir gražų geradarių būrį priėmėme dar vieną narį, tiksliau narius. Jaunų vaikinų grupelė iš Jungtinės Karalystės susisiekė su mumis ir pasisiūlė mums nupirkti dvi automatines skalbimo mašinas, kurias mes savo nuožiūra galėtume padovanoti tam, kam jų labiausiai reikia.

Buities prietaisai yra tie daiktai, kurių labiausiai stokoja į mus besikreipiantys žmonės. Ir ypač aktualu yra skalbimo mašinos. Nes tai gana brangus, tačiau buitį itin palengvinantis prietaisas“, – tvirtina LPF „Viltis–Vikonda“ vadovė Irena Staliorienė.

Vaikinų iš Anglijos dovanos Kėdainius turėjo pasiekti dar prieš Kalėdas, tačiau siuntinys buvo įstrigęs kelyje ir į vietą atkeliavo vos prieš keletą dienų.

„Dar kol kas nenusprendėme, kam skirsime skalbimo mašinas, bendrausiu su seniūnijų socialiniais darbuotojais, išsiaiškinsime, kam jų labiausiai reikia ir patys pristatysime jiems į namus.

Negana to, vaikinai perspėjo, kad jau planuotume priimti dovanas iš Londono ir šių metų Kalėdoms. Jie jau galvoja apie jas ir žada pradžiuginti 50 Kėdainių krašto senjorų kalėdinėmis dovanomis. Visa fondo komanda esame be galo dėkingi vaikinams iš Jungtinės Karalystės už gražų bendradarbiavimą ir pagalbą mūsų krašto žmonėms“, – dėkoja I. Staliorienė.

Londone gyvenantys šiauliečiai parėmė ne tik savo gimtojo krašto žmones, gerumo iniciatyvos pakako ir Kėdainiams – per LPF „Viltis–Vikonda“ vaikinai kėdainiečiams dovanoja dvi naujutėlaites skalbimo mašinas. Aut. past.

Bus dar

Iš Šiaulių kilę vaikinai jau daug metų gyvena Londono apylinkėse. Jausdami likimui dėkingumą už sėkmę gyvenime bei profesinėje srityje prieš keletą metų nusprendė, kad už tai likimui reikia atsidėkoti padedant tiems, kuriems pasisekė mažiau.

„Skalbimo mašinos atsirado visiškai netikėtai. Vienas iš mūsų bičiulių, girdėjęs, kad mes padedame savo gimtojo krašto žmonėms, paskambino mano kolegai, su kuriuo ir organizuojame šias akcijas, ir pranešė, kad dovanoja 5 skalbimo mašinas prisidėdamas prie mūsų gerų darbų.

Turbūt nesunku nuspėti, kad 3 iš 5 skalbimo mašinų iškeliavo į Šiaulių rajoną. Na, o kitos dvi į Kėdainius.

Kodėl Kėdainiai? O todėl, kad Kėdainiai turi labai nuostabią savo miesto gerove besirūpinančią moterį – Ireną Staliorienę.

Šią moterį pažįstu jau daug metų ir buvau tikras, kad ji tikrai padės surasti šeimas, kurioms skalbimo mašinos yra būtinos.

Kaip Irena turbūt jau minėjo, šiais metais planuojame „šturmuoti“ senelių namus ir prižadame praskaidrinti bent vieną jų gyvenimo dieną. Esame tikri, kad gerų darbų niekada nebūna per daug“, – įsitikinęs vienas iš Londone gyvenančių geradarių Marčius Ašmontas


2019 balandžio 24 | Darom 2019

Darom ... [plačiau]
Darom ... [plačiau]

2019 balandžio 18 | Su Šv. Velykom!

2019 sausio 31 | Atverti neregėtos Lietuvos atvyko Marius Jovaiša

rinkosaikste.lt Koncerno „Vikonda“ valdybos pirmininkės Jolantos Blažytės kvietimu Kėdainiuose lankėsi žinomas kūrėjas ir verslininkas Marius Jovaiša. Fotomenininkas ir keliautojas savo žiniomis bei asmenine patirtimi praplėtė Akademijos ir Šviesiosios gimnazijų vyresniųjų klasių mokinių akiratį. Jis kalbėjo apie... [plačiau]
rinkosaikste.lt Koncerno „Vikonda“ valdybos pirmininkės Jolantos Blažytės kvietimu Kėdainiuos... [plačiau]